Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży Warszawa-Bielany

Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki, odwiedził 22 lutego 2021 roku Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży Warszawa-Bielany. Szef rządu rozmawiał z naszymi specjalistami zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży o modelu EZRA, który został opracowany w ramach projektu "Deinstytucjonalizacja szansą na dobrą zmianę - projekt zintegrowany. Dzielnica Bielany" finansowanego ze środków POWER.

Pan Premier z uznaniem mówił o podejściu holistycznym w opiece środowiskowej oraz efektach naszej pracy  w konferencji prasowej, która odbyła się tuż po zakończonym spotkaniu: https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/455885229089345.

Natomiast dr Tomasz Rowiński, prezes zarządu EZRA UKSW i zastępca dyrektora Instytutu Psychologii UKSW mówił, że Centrum na Bielanach pokazuje, że to właśnie ośrodki I i II poziomu referencyjnego są ogromnym potencjałem w systemie ochrony zdrowia do rozwoju wsparcia rodzin z problemami psychicznymi w lokalnej społeczności. Budując sieć referencyjną.

Ministerstwo Zdrowia może zabezpieczyć potrzeby populacji niepełnoletnich w zakresie zdrowia psychicznego, także po zakończeniu pandemii. Dla dalszego rozwoju reformy ważne jest podtrzymywanie idei leczenia środowiskowego w zakresie umożliwiającym efektywną współpracę ośrodków I i II poziomu, która będzie możliwa przy odpowiednich założeniach finansowych.