Dla rodzica

Drogi Rodzicu!

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży Warszawa-Bielany powstało w trosce o dzieci, młodzież i ich najbliższych. Naszym mottem są słowa „Wspieramy proces zdrowienia”.
W pracy z naszymi Klientami nie koncertujemy się na trudnościach, ale korzystamy z ich zasobów, siły i mądrości. W ten sposób inspirujemy zarówno ich samych, jak ich bliskich do znajdowania - przy naszym wsparciu - dobrych dla siebie rozwiązań.

Zatem warto się do nas zwrócić, gdy:

  • niepokoi cię zachowanie dziecka i zastanawiasz się, czy jest ono zgodne z zachowaniami innych dzieci w tym wieku
  • zauważasz, że dziecko podejmuje zachowania ryzykowne dla siebie lub innych, np. samookalecza się, ucieka z domu i/ lub szkoły, mówi, że życie nie ma sensu
  • chcesz wesprzeć dziecko w trudnościach, których doświadcza, np. przemoc ze strony rówieśników, nadpobudliwość, apatia itp.
  • pragniesz wspomóc dziecko w rozwoju umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach lub w nietypowych okolicznościach
  • dostrzegasz potrzebę wspólnej pracy nad relacjami w waszej rodzinie
  • dziecko wyraża taką potrzebę nie podając przyczyny

Na pierwszą wizytę możesz się do nas umówić bez skierowania. Zaproponujemy Ci wtedy, spotkanie  w naturalnym środowisku Twojego dziecka, czyli w domu. Pierwsze spotkania służą poznaniu się nawzajem i zbadaniu trudności, z którą się do nas zgłosiłeś. Jeśli będzie w Twojej i naszej ocenie konieczność leczenia to wspólnie opracujemy plan zdrowienia Twojego dziecka.
Opieką otaczamy nie tylko dziecko, ale również jego środowisko: rodzinę, nauczycieli i inne osoby  z otoczenia, ponieważ uważamy, że ono jest największym jego zasobem. Liczy się dla nas czas reakcji na problem i szybkość udzielenia pomocy. Jeśli w naszej ocenie jest potrzeba podjęcia szybkiej interwencji, to robimy to w ciągu 72 godzin od zgłoszenia, co w sytuacjach kryzysowych zwiększa skuteczność podejmowanych  przez nas działań oraz ogranicza negatywne ich skutki.

Zapraszamy.